poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Co słychać u naszej rodziny?

Wakacje to czas odpoczynku nie tylko dla uczniów i studentów ale także dla rodziny Windsorów.
Jak co roku królowa Elżbieta z księciem Filipem wyjechali do zamku w Balmoral na zasłużony urlop.

Martin Cleaver
Pod koniec lipca pojawiły się informacje, że Kate z Williamem i dziećmi również wyjechali na kilkudniowy urlop do Francji by odwiedzić przyjaciół. 
Na wakacje udali się prywatnym samolotem należącym do księcia Westminsteru i podobno zostali zauważeni na lotnisku Pau Pyrenees, gdzie zostali zabrani przez 2 czarne Range Rovery.


larepubliquedespyrenees.fr


 Niestety do tej pory nie pojawiły się zdjęcia z ich wakacji ale z tego co wiemy trwały 10 dni a rodzina zatrzymała się w zamku Chateau La Roque:


dailymail

Po 10 dniach rodzina wróciła prosto do swego domu Anmer Hall.

*
Gerald Cavendish Grosvenor, właściciel samolotu, którym rodzina przyleciała do Francjii i z którego korzystali wielokrotnie wcześniej, zmarł przez atak serca kilka dni temu w wieku zaledwie 64 lat.

Jego żona jest matką chrzestną Williama a syn Hugh ojcem chrzestnym George'a.

Williama i księcia Westminsteru łączyła bliska więź, dlatego po wiadomości o jego śmierci wyraził swój smutek z powodu utraty bardzo bliskiej osoby.


*****


Kolejną, tym razem bardzo pozytywną infromacją jest zbliżająca się podróż do Kanady jeszcze tej jesieni.

Kate i William zostali zaproszeni przez tamtejszy rząd.
 Trwają spekulacje na temat obecności George'a i Charlotte jednak podobno para powiedziała, że bardzo tęsknili za dziećmi podczas ostatniej oficjalnej podróży i teraz zabiorą je ze sobą.

Podróż ma trwać około 8 dni i będzie to druga wizyta pary w Kanadzie. Pierwsza odbyła się w 2011 roku i była sukcesem dla pary jak i dla samej Kate ponieważ była to pierwsza taka podróż po ślubie i pierwsza w nowej roli dla Kate i myślę, ze poradziła sobie idealnie.
 Możecie spodziewać się posta o kreacjach z poprzedniej podróży.

Jak tylko pojawią się bliższe informacje z pewnością się z wami podzielę.


*****


Czy ktoś ma sporo gotówki lub dobrą zdolność kredytową i szuka Range Rovera do kupienia?

Kate i William oddali swój prywatny samochód na aukcję charytatywną, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na Sun Screet IT i Stand Down.

Pierwsza fundacja zajmuje się unowocześnianiem placówek takich jak szkoły, szpitale i domy dziecka w uboższych krajach  i wyposaża je w komputery.

Druga natomiast wspiera od strony psychologicznej weteranów Brytyjskich Sił Zbrojnych, którzy ucierpieli w wyniku służby wojskowej.


Zostało jeszcze kilka dni dokońca aukcji a spodziewana cena końcowa to 150 tys funtów...
Obecnie jest to  66tys, link możecie znaleźć TUTAJ

Samochód jest historyczny i jego wartość będzie tylko rosła. To ten sam, którym William odjechał spod szpitala św. Marii w Londynie tuż po narodzeniu swojego syna. To był niesamowity moment, który chyba wszyscy śledzili na całym świecie. 


Samochód wyposażony jest w kilka dodatkowych funkcji, spełniajacych wymogi ochrony królewskiej i został zakupiony z departamentu VIP Range Rovera za około 93 tys funtów.

*****


Na początku Igrzysk Olimpijskich w Rio, Kate, William i Harry przesłali też filmik z życzeniami powodzenia zawodnikom z Wielkiej Brytanii.

Wspominają w nim ostatnie igrzyska w Londynie - 


William:
 "W 2012 Londyn widział jak kraj ożywił się z pasji do sportu. Widział ludzi w każdym wieku i ze wszystkich dziedzin życia, którzy łączą sie ze sobą by wspierać drużynę Wielkiej Brytanii"

Harry :
"Każdy zawodnik z drużyny ma swoją wyjątkową drogę ale wszyscy dzielą ten sam cel - najlepszy możliwy wynik"

Kate:
"Londyn w 2012 pokazał to, co najlepsze w brytyjskim sporcie i jesteśmy bardzo ciekawi, co osiągniemy w Rio"

Harry:
"Nasi sportowcy  są inspiracją dla wszystkich i cały kraj musi ich dopingować podczas wyzwań, jakie podejmują na scenie światowej"

William:
"Mamy jednych  z najbardziej zagorzałych kibiców na świecie i nie możemy się doczekać by dopingowac naszych zawodników tym razem z Rio"

Kate:
"Nie możemy się doczekać aby oglądać wszystkie konkurencje. Powodzenia"

Harry:
"Pobijmy rok 2012. Wygrajcie"*****

Cieszycie się na myśl o nowej podróży i kilku dniach spędzonych z Kate? 

Znowu będziemy czekać na nowe stylizacje, fryzury, na możliwość zobaczenia George'a i Charlotte. 
To duże wyzwanie dla blogerów, ale mam nadzieję, że wszyscy damy radę a czytelnicy będą zadowoleni z dużej ilości informacji.


*

Już za kilka dni, po dłuższej przerwie znowu zobaczymy Kate. 24 będzie dzień pełen spotkań w Luton na północy od Londynu.


5 komentarzy:

 1. Porzuciłas bloga? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nową pracę i brakuje mi czasu na codzienne życie nie mówiąc już o blogowaniu.. strasznie jest mi przykro ale po prostu nie mam czasu. w dodatku wyjeżdżam na wakacje w tym samym czasie co będzie Royal Tour więc nie będę spędzała tego czasu z komputerem i blogiem. Na razie nie wiem jak mam to ogarnąć i choć bardzo bym chciała to po prostu nie daję rady :(

   Usuń
 2. Uzupełnisz notki?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestes na daily mail. Cieszysz sie ?

  OdpowiedzUsuń
 4. hrhduchesskate, breaking news, video news, latest news from UK
  https://goo.gl/BQxMGn

  OdpowiedzUsuń