piątek, 26 lutego 2016

Królewska podróż do Indii i Bhutanu


Pałac Kensington opublikował nowe informacje na temat wiosennej podróży Kate i Williama.

Wiemy już dokładnie że podróż odbędzie się w dniach 10-16 kwietnia.

Oto szczegółowy plan:
Mumbai 10-11.04
New Delhi 11-12.04
Kaziranga 12-13.04
Bhutan 14-15.04
Agra 16.04

Wizyta odbędzie się na wniosek Królowej i będzie to pierwsza wizyta Pary Królewskiej w tych krajach.

W Indiach będą mieli możliwość poznania różnych aspektów współczesnego życia Indian, skupiając się na młodzieży, sporcie a także tamtejszej przedsiebiorczości i sposobach walki z ubóstwem, sztuce i życiu na wsi.

Wizytę rozpoczą od Mumbai (Bombaj), kreatywnej i biznesowej stolicy stanu Maharasztra w zachodniej części wyspy, tuż nad Morzem Arabskim.

Brama Indii w Bombaju


Następnie przeniosą się do New Delhi (Nowe Delhi), będącej stolicą Indii od 1912 za sprawą brytyczyków, którzy przenieśli stolicę z Kalkuty. Nowe Delhi znane jest jako "największa demokracja świata"


Brama Indii znajdująca się w Delhi, wybudowana w hołdzie poległym żołnierzom indyjskim.

Kolejno odwiedzą Kaziranga - jest to Park Narodowy o powierzchni 430m2 w północno-wschodnich Indiach. Będą tu mogli poznać różnorodność przyrodniczą oraz oddać hołd tradycji wiejskich społecznośći zamieszkujących tereny dookoła parku.


kaziranga-national-park.com


lonelyplanet.com


Kolejnym punktem podróży jest Bhutan gdzie para pozna Króla i Królową Bhutanu, co będzie kontunuacją znajomości między tymi dwoma rodzinami.
Będą mieli możliwość dowiedzieć się więcej na temat dziedzictwa i kultury tego wyjątkowo pięknego górskiego królestwa oraz jego mieszkańców.

Ostatnim punktem podróży będzie powrót do Indii by zobaczyć Taj Mahal wzniesione na górze Agra, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. 


wikipedia

Taj Mahal to mauzoleum wzniesione przez Szahdżahana, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej żony Mumtaz Mahal. Miejsce to nazywane jest świątynią miłosci.

Odwiedzenie tego miejsca uznanego za najbardziej charakterystyczny punkt Indii ma być wyrazem wdzięczności Kate i Williama dla mieszkańców za ich gościnność.


********

Rzecznik pałacu informuje że Książę i Księżna bardzo cieszą się z podróży. Wizyta ta ma być wstępem do budowania trwałych relacji między Państwami. Złożą hołd historii Indii oraz mają poznać i zrozumieć nadzieje i aspiracje młodych ludzi i ich ogromna rolę w budowaniu i kształtowaniu XXI wieku.

Informuje nas również, że Książe i Księżna słyszeli wiele wspaniałych rzeczy o Bhutanie a podróż ta da im szansę na budowanie trwałych relacji miedzi obiema rodzinami królewskimi i są bardzo wdzięczni że mają szansę poznać tamtejszych ludzi.

Podróż ta, na krótko przed 90tymi urodzinami Królowej, da im szansę by oddać również hołd ogromnemu wkładowi Królowej w dyplomację Wielkiej Brytanii i krajów Wspólnoty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz