środa, 30 marca 2016

Szczegóły podróży do Indii + więcej

Przed wami szczegóły królewskiej wizyty w Indiach.

Podróż rozpocznie się wylotem z Anglii w nocy 9 kwietnia i przylotem na miejsce w Mumbaju nad ranem 10 kwietnia.


10 kwietnia

Pierwszym momentem, w którym będziemy mogli zobaczyć Kate i Williama będzie przybycie do Hotelu Taj Palace, który był jednym z miejsc ataków terrorystycznych w listopadzie 2008 i stanowi obecnie symbol odporności i wytrzymałości miasta. 


telegraph.co.uk
Para Książęca pójdzie śladami Księcia Walii i Prezydenta USA, którzy również odwiedzili to miejsce na znak solidarności z mieszkańcami. Po przyjeździe oddzadzą cześć pod pomnikiem wewnątrz hotelu i poznają pracowników, którzy pomagali w ochronie podczas ataku.

Następnie będą mieli możliwość przywitania się z Mumbajem w jednym z najpopularniejszych miejsc publicznych Oval Maidan, Jest to wielki park z pięknymi widokami na panoramę miasta, popularne miejsce spotkań mieszkańców.


tripadvisor.in

Obejrzą tam mecz krykieta i poznają reprezentantów trzech miejscowych organizacji charytatywnych - Magic Bus, Doorstep i India Childline. Poznają też dzieci żyjące w slumsach dookoła miasta.


Nastęnie przeniosą się do Banganga Water Tank. Jest to starożytny zbiornik na wodę w Malabar Hill.


jayanand supali/twitter


Wieczorem zostaną zapoznani z kilkoma kluczowymi postaciami Bollywood (!) oraz ze świata biznesu. Wezmą udział  w przyjęciu na cześć przemysłu filmowego Bombaju. Przyjęcie będzie składało się z gwiazd czerwonego dywanu, tańców, występów muzycznych i pokazów mody. Podczas wydarzenia zbierane będą pieniądze na fundacje charytatywne.
Gospodarzem wieczornego wydarzenia będzie The British High Commision we współpracy z The British Asian Trust, którego założycielem i patronem jest Książe Walii.


11 kwietnia

Na początek zaplanowano spotkanie z młodymi przedsiębiorcami w miesjcu zwanym The Social. Mumbaj słynie z ogromnej ilości młodych ludzi zaangażowanych w przyszłość i gospodarkę Indii.

the social/burrp.com


Stamtąd Kate i William udadzą się do stolicy Indii, New Delhi by oddać hołd wojsku Indyjskiemu za podtrzymywanie pamięci Mahatmy Gandhiego. Poznają też ludzi, którzy odgrywają obecnie istotnie role w rządzie i polityce kraju.


Następnie złożą więniec przy bramie Indii. 
Stamtąd udadzą się do Ghandii Smriti co oznacza "pamięć Gandgiego", które znajduję się w Old Birla House, gdzie Gandhi spedził ostatnie lata swego życia.


Ghandi Smriti/wikiwand


Kolejno odwiedzą muzeum, gdzie prześledzą ostatnie kroki Gandhiego z sypialni do ogrodu gdzie został zamordowany w 1948r. Znajdą się pod pomnikiem i obejrzą wystep chóru młodych ludzi.


fasttrips.in

Wieczorem wezmą udział w przyjęciu urodzinowym na cześć Królowej. Podczas jego trwania będziemy mieli szanse usłyszeć przemowę Williama. 


12 kwietnia

Poranek będzie składał się z dwóch spotkań, których szczegóły zostaną ogłoszone później. Jeden będzie dotyczył wsparcia młodych wrażliwych ludzi w mieście, drugi natomiast będzie spotkaniem ze starszymi głowami rządu.

Kolejno, Książę i Ksieżna odbedą prywatne spotkanie z organizacjami pozarządowymi.

Następnie udadzą się do Parku Narodowego Kaziranga w stanie Assam.

wikipedia


Park ten znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu wiele różnych gatunków zwierząt, a wspólne życie i współpraca tych zwierząt z ludźmi nie zawsze jest łatwa. Para książęca będzie miała możliwość przyjrzenia się jak radzić sobie z takimi konfliktami.

Wizyta w parku będzie odbywała się podczas festiwalu Bohag Bihu czyli asamskiego Nowego Roku. Zobaczymy K&W wokół ogniska wśród lokalnych ludzi tańczących i bawiących się w typowy dla siebie sposób

oneindia.com

13 kwietnia
Poranek rozpocznie się od wycieczki dookoła Parku Narodowego. Na początku K&W poznają obsługę i pracowników Parku.
Po wycieczce K&W będą mieli możliwość poznania lokalnych mieszkańców.
Po południu odwiedzą Centre for Wildlife Rehabilitation and Conversation czyli Centrum Rehabilitacji i Ochrony Przyrody, które zapewnia opiekę roślinom w nagłych wypadkach. 
Para pozna tu filmowców, członków Green Hub, projektu pokazującego jak tworzyć filmy. Obejrzą też dwa krótkie filmy dotyczące konfliktu między człowiekiem a zwierzęciem.


Następnie przeniosą się do Discovery Centre, organizacji charytatywnej założonej przez Marka Shand, zmarłego brata Księżnej Cornwalii. Zobaczą tu pierwszą w swoim rodzaju klinikę dla słoni roboczych.
 Przed wyjazdem będą mogli wziąć udział w tworzeniu rzeźby słonia.

14 kwietnia 
Z rana Para poleci do Bhutanu. Zostaną uroczyście powitani na lotnisku Paro, gdzie z pewnością ujrzą piekne widoki górzystego miejsca. Następnie udadzą się w podróż do stolicy, Trimphu.

dailymail.co.uk

Po południu udadzą się do Triumphu Dzong, gdzie wezmą udział w Chipdrel czyli tradycyjnym powitaniu pełnym muzyki, miejscowych strojów z mnóstwem kolorów. 

travelbhutanese.com

Podczas pobytu tam, wezmą udział w prywatnym spotkaniu z Królem i Królową. Obie pary przejdą pięknie udekorowanym dziedzińcem, gdzie otrzymają krótkie błogosławieństwo.
Po pożegnaniu z Królem i Królową wyruszą do Thimphu, miejsca w centrum miasta gdze rozgrywane są mecze w łucznictwie, tutejszym sporcie narodowym.
Wieczorem K&W odbedą prywatną kolację z Królem i Królową w Pałacu Linghkana.

15 kwietnia
Kate i William odbędą wędrówkę do Paro Taktsang, klasztoru Tygrysiego Gniazda z 1692r. Para znajdzie się blisko jaskini gdzie Guru Padmsambhava wprowadził buddyzm do Indii. Podróż zajmie im 5-6 godzin i będzie prawdziwym zwieńczeniem podróży.

wikipedia

Wieczorem powrócą do Thrimphu gdzie odbędzie się przyjęcie na cześć obywateli brytyjskich w Bhutanie i ludzi z Bhutanu z korzeniami z Wielkiej Brytanii.

16 kwietnia 
Powrót na lotnisko Paro gdzie pożegnają się i podziękują mieszkańcom Bhutanu.
Następnie polecą do Agra, gdzie odwiedzą Taj Mahal. Jest to miejsce szczególne dla Williama ze względu na jego matkę, Księżną Dianę, która 24 lata temu była w tym samym miejscu a pamięć o jej odwiedzinach jest wciaż żywa w tym miejscu. K&W chcą tu pozostawić nowe wspomnienia i podziękować mieszkańcom Indii za wspaniałe przyjęcie.

\
********
Podczas wizyty zabraknie niestety George i Charlotte, którzy prawdopodobnie zostaną w Anglii z rodzicami Kate i nianią.

W podóży uczestniczyć będzie 11 osób - fryzjer Kate, 4 dziennikarzy, sekretarz Williama i asystetka Kate.

********
W poniedziałek Wielkanocny w Pałacu w Windsorze odbyła się wyjątkowa sesja fotograficzna Królowej z George'm i Charlotte a jej z pewnością znakomite owoce poznamy prawdopodobnie tuż przed 90tymi urodzinami Królowej tj. 21 kwietnia. Sesja powstała przy udziale Annie Leibovitz, fotograf która jest już autorką oficjalnego portretu Królowej z 2007r.2 komentarze:

  1. Jako jedyny blog o Kate, dodałaś plan podróży po polsku. Brawo!

    OdpowiedzUsuń